Lazer Epilasyon Fulya

Lazer Epilasyon Fulya

Lazer Epilasyon Fulya; Lazer epilasyon modern tıp teknolojileri ile gelişerek günümüzde tercih edilen önemli bir epilasyon yöntemi haline gelmiştir. Lazer

lazer epilasyon fulya
lazer epilasyon fulya

epilasyon uygulamaları son yıllarda hastanelerde dermatoloji kliniklerinin altında yapılmaya başlamıştır. Bilimsel çalışmalar lazer epilasyonun etkili ve kalıcı sonuçlar verdiğini göstermektedir. İğneli epilasyon olarak bilinen elektroliz yönteminden sonra kalıcı epilasyon yöntemi olarak kabul edilen ikinci yöntemdir

Lazer epilasyon uygulamaları seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Lazer epilasyon yöntemi için farklı lazer çeşitleri kullanılmaktadır. Bu lazer çeşitlerinden hangisinin size uygun oluğuna klinikteki dermatoloji uzmanları karar vermektedir.

Lazer Epilasyon Öncesi

Lazer epilasyon öncesi kliniklerde genelde ücretsiz ön görüşme yapılmaktadır. Ön görüşmede kıl ve cilt tipi değerlendirilerek lazer epilasyon için uygun bir aday olup olmadığınıza karar verilir. Daha sonra doktorlar hangi lazer çeşidinin kullanılacağına ve uygun lazer dozuna karar verilir. Lazer dozu belirlendikten sonra işleme geçilir.

Lazer epilasyon yöntemi nasıl uygulanır?

Lazer epilasyon uygulamasından önce bölgedeki kıllat jilet ya da makine ile kısaltılır. Kısaltmadan sonra lazer aletinin başlığından yapılan tek tek atışlarla bölge taranır. Genelde lazer başlıkları 1 cm2 kadar alanı tararlar. Her atışta taranan bu alandaki kıllar etkilenir. Etkilenen kılların köklerindeki hücreler etkilenerek kılın üretim fonksiyonu bozulur.

İşlem sonrası bölge nemlendiricilerle nemlendirilir. Aynı zamanda soğuk kompres yada hava uygulanarak mümkün olduğu kadar oluşan kızarıklık azaltılır.

Lazer epilasyon sonrası neler olur?

Lazer epilasyon sonrası lazer yapılan bölgede kızarıklık ve kıl köklerinde ödem adı verilen Hafif şişlik gözlenir. Bu normal bir bulgudur. Bu bölgeye uygulanan soğuk kompres bu reaksiyonları gidermek için yeterlidir. Lazer epilasyon sonrası özellikle bölgedeki deri hassasiyetini önlemek için nemlendiricilerin kullanılması önerilmektedir. Lazer epilasyon sonrası solaryuma girilmemeli bir ay boyunca güneşlenilmemelidir. Lazer epilasyondan sonra kılların kendiliğinden dökülmesi beklenir. Kıllar yolunmaz.

Lazer epilasyon seansı

Lazer epilasyon 6 seans uygulanır. Bu seansların aralıkları 8 hafta kadardır. Kişiye göre lazer aralıkları bir miktar değişebilir. Lazer epilasyon yüz bölgesinde ayda bir uygulanmaktadır. Yüz bölgesinde seans sayısı 10 dur.

Lazer Epilasyon Beşiktaş